Nasiona konopi automatycznie kwitnące wyprodukują rośliny, które zakwitną same po około 2-4 tygodniach wzrostu. Hodowcy nie muszą zmieniać cyklu świetlnego, aby zainicjować i utrzymać fazę kwitnienia. To jest w przeciwieństwie do feminizowanej marihuany fotoperiodycznej.

Czym są automatycznie kwitnące rośliny konopi?

Odmiany autofloweringowe wymagają mniej czasu na wzrost. Niektóre odmiany mogą być zbierane już po 8 tygodniach od wykiełkowania. Odmiany automatycznie kwitnące mogą być również uprawiane w pomieszczeniach zamkniętych, ponieważ są kompaktowe. Odmiany automatycznie kwitnące ułatwiają uprawę marihuany. Konopie automatycznie kwitnące mogą być również korzystne dla bardziej doświadczonych hodowców.

Nasiona automaty - co to znaczy? Cykl życia automatów.

Feminizowane konopie fotoperiodyczne kwitną w zależności od tego, ile dostają światła. Kwitną pod koniec lata, kiedy dzień staje się krótszy. Hodowcy Indoor mogą zainicjować kwitnienie ustawiając cykl świetlny na 12 godzin światła dziennego i 12 godzin ciemności.

Odmiany automatycznie kwitnące, jednakże, kwitną w oparciu o wiek, niezależnie od tego, ile światła otrzymują. Oznacza to, że są one niezależne od cyklu świetlnego. Istnieje wiele godnych uwagi cech odmian automatycznie kwitnących.

  • Po 2-4 tygodniach rośliny zakwitną automatycznie.
  • Czas od wysiewu do zbiorów trwa około 10 tygodni.
  • Nasiona autofloweringowe mogą być również feminizowane. Nie ma męskich roślin, o które trzeba się martwić.
  • Rośliny są małe (30-100 cm).
  • Nie są łatwo zauważalne. Są idealne do dyskretnej uprawy.
  • Można zbierać plony wielokrotnie w ciągu sezonu.

Odmiany autofloweringowe mają specjalne cechy

Odmiany automatycznie kwitnące, które były dostępne na początku XXI wieku nie były zbyt popularne. Nie były silne, miały słaby aromat i nie dawały bardzo dużych plonów.

Odmiany autofloweringowe poszły od tego czasu bardzo do przodu. Odmiany automatycznie kwitnące mogą dziś konkurować z feminizowanymi odmianami fotoperiodycznymi pod względem potencji, plonów, aromatu i innych wspaniałych korzyści. Są one również znane z tego, że są bardzo stabilne i odporne.

Odmiany automatycznie kwitnące są obecnie w stanie zadowolić nawet najbardziej wymagających użytkowników. Bogate w THC odmiany konopi autoflowering są łatwe do znalezienia dla użytkowników rekreacyjnych. Ci, którzy chcą doświadczyć holistycznych efektów, mogą kupić odmiany automatycznie kwitnące o niskiej zawartości THC i wysokiej zawartości CBD, aby czerpać korzyści z tego niepsychoaktywnego związku.

Nasiona marihuany automaty - jak powstają?

Szczepy automatycznie kwitnące mogą być tworzone poprzez krzyżowanie roślin indica i sativa. Ruderalis, dziki typ marihuany, występuje na obszarach o krótkim lecie, ale z dużą ilością światła słonecznego (np. południowo-wschodnia Europa i Syberia). Rośliny te ewoluowały tak, że inicjacja kwitnienia NIE zależy od ilości dostępnego światła, ale od wieku.

Ruderalis nie są same w sobie zbyt użyteczne: ich pąki nie wywołują haju, a rośliny są małe i mało wydajne. Hodowcy odkryli, że możliwe jest krzyżowanie wysokiej jakości odmian indica czy sativa z odmianami ruderalis, aby uzyskać efekt autokwitnienia. Uprawa konopi została zrewolucjonizowana dzięki połączeniu najlepszych cech wszystkich podgatunków.

Kto i dlaczego stosuje automatyczne odmiany marihuany?

Hodowcy: Szczepy autoflowering są popularne wśród hodowców, ponieważ są łatwe w uprawie, dają dobre plony, są szybkie i łatwe do zbioru. Są kompaktowe i mogą być uprawiane w małych przestrzeniach. To sprawia, że są idealne do mikro uprawy i sadzenia kilku roślin na balkonie. Rośliny te są również bardzo przystosowane do warunków zewnętrznych, są wytrzymałe i odporne. Są również dobrym wyborem do uprawy partyzanckiej.
Palacze: Użytkownicy rekreacyjni mogą cieszyć się automatami tak samo jak marihuaną, w zależności od cyklu świetlnego. Możesz znaleźć idealny szczep autoflowering dla siebie, jeśli chcesz relaksującego haju, jak również podniesienia na duchu, zabawy i śmiechu. Niektóre szczepy automatycznie kwitnące zawierają mniej THC, co sprawia, że są bardziej odpowiednie dla osób, które preferują łagodniejszy, bardziej zrównoważony efekt.

Wpływ Terpenów na odmiany automatycznie kwitnące

Terpeny to aromatyczne substancje chemiczne występujące w konopiach. Każdy szczep ma swój własny, unikalny profil terpenowy, który nadaje mu wyraźne zapachy i smaki. Jeśli podczas palenia pąków z autofloweringiem wyczuwasz aromaty cytrusów, kwiatów, owoców lub paliwa, jest prawdopodobne, że twój szczep ma unikalny profil terpenowy. Terpeny mogą nie tylko oferować atrakcyjne smaki i aromaty, ale także zapewniać wiele innych korzyści. Terpeny mogą również wpływać na działanie konkretnego szczepu.