Green Crack to popularna odmiana marihuany w Kalifornii. Choć jej nazwa jest charakterystyczna, nie jest ona niebezpieczna. Green Crack nie jest bowiem narkotykiem. To piękna hybryda z lekką przewagą genów Sativy. Znana jest ze swoich niesamowitych, energetycznych i euforycznych efektów. Jest tak popularna i lubiana. Zapraszam do zapoznania się z tym artykułem!

Genetyka Green Crack

Green Crack to hybryda, która zawiera niewielką ilość genów Sativy. Została stworzona poprzez skrzyżowanie 1989 Special Selection of Skunk#1 z Super Sativa Seeds Club z nieznanym szczepem Indica.

Źródła twierdzą, że ten szczep Indica został wybrany z rośliny afgańskiej. Cecil C., hodowca, jest oryginalnym twórcą tego szczepu. Wiele źródeł twierdzi jednak, że Snoop Dogg nadał jej nazwę Green Crack, aby nawiązać do jej euforycznych efektów.

Green Crack - Właściwości

Green Crack jest znany z silnych efektów euforycznych i energetyzujących, które mogą powodować silne uczucie szczęścia. Ze względu na to, jak Green Crack działa, został tak nazwany. Odmiana ta jest świetna na imprezy, ponieważ nie sprawi, że poczujesz się zmęczony lub zamulony.

Jest również dość mocna, z zawartością THC pomiędzy 18-20%. Odmiana ta jest bardzo polecana przez specjalistów medycznych do leczenia lęków, depresji, chronicznego zmęczenia, nudności i innych dolegliwości.

Aromat i smak odmiany Green Crack są opisywane jako owocowe, z nutą drewna cedrowego i kadzidła. Aromat przypomina ananasa, mango i owoce cytrusowe. Nuty Skunk#1 są również łatwo wyczuwalne. Green Crack jest odmianą marihuany o pełnym smaku, która zadowoli większość koneserów marihuany.

Green Crack - uprawa

Green Crack jest prostą w uprawie odmianą, z którą poradzi sobie nawet nowicjusz. Green Crack może dać duże komercyjne plony od 400 do 600g/m2 indoor. Uprawa outdoor jest możliwa w cieplejszych klimatach, takich jak śródziemnomorski. W tym przypadku możemy spodziewać się kilkuset gramów z rośliny.

Green Crack jest otwarty na każdy rodzaj treningu. Najlepsze efekty można jednak osiągnąć przy SOG lub toppingu. Sheath jest przepuszczający światło ze względu na swoją otwartą strukturę. Topy tej odmiany są bardzo zwarte. Jasnozielony kolor mocno kontrastuje z intensywnie pomarańczowymi włoskami. Jej świetny wygląd jest dodatkowo wzmocniony przez dużą ilość żywicy.

Odmiana ta uwielbia być dobrze odżywiona, dlatego ważne jest częste nawożenie. Green Crack jest świetną odmianą marihuany do celów komercyjnych. Oprócz wysokich plonów i wysokiej jakości, Green Crack ma krótki czas kwitnienia, który wynosi 60-65 dni. Pozwala to na wielokrotne zbiory każdego roku.

Nasiona Green Crack

Wielu hodowców sprzedaje nasiona Green Crack. Feminizowane nasiona Green Crack z Humboldt Seeds Organization są moją rekomendacją. Ten bank nasion jest szanowany i doceniany przez hodowców. Ich Green Crack jest wisienką na szczycie. Niestety coraz częściej mają problemu w produkcji i będziecie zmuszeni szukać gdzie indziej.

Możecie je kupić w opakowaniach po 3, 5, 10 i 25 nasion. Green Crack Auto od Fast Buds jest również dostępna, jeśli jesteś zainteresowany uprawą wersji automatycznie kwitnącej. Ten producent nasion marihuany specjalizuje się w nasionach automatycznych.

Warto też zwrócić uwagę na odmianę Green Crack od producenta Dutch Genetics. Pozwoli to zaoszczędzić sporo pieniędzy na nasionach przy zachowaniu niezmiennie dobrej jakości.