Jack Herer to najbardziej znana odmiana konopi. Firma Sensi Seeds stworzyła odmianę Jack Herer i nazwała ją na cześć legendarnego amerykańskiego działacza na rzecz konopi i autora książki "The King Is Naked" (org.: The Emperor Wears no Clothes). Jack Herer jest naprawdę wyjątkową odmianą marihuany. Została rozsławiona dzięki swojej wyjątkowej nazwie i wyjątkowej jakości. Jakie szczepy dały początek tej żywej legendzie marihuany? Kim był Jack Herer, zapytacie? Co sprawiło, że ten szczep stał się tak popularny wśród setek tysięcy palaczy na całym świecie? Poniższy artykuł pomoże Ci to zrozumieć.

Jack Herer - Historia pochodzenia 

Jack Herer powstał z hybrydy Haze i krzyżówki Northern Lights #5/Shiva Skunk. Odmiana ta została stworzona w celu połączenia podnoszących na duchu efektów i wysokiej produkcji żywicy szczepów Indica.

Jack Herer jest odmianą uprawianą z nasion. Oznacza to, że istnieje wiele fenotypów do wyboru, a każdy z nich jest wyjątkowy. Ma jednak dużo genetyki Sativy. Widać to w wyglądzie roślin, jak również w działaniu szczepu. Jack Herer został stworzony w połowie lat dziewięćdziesiątych. Ta niesamowita odmiana bardzo szybko stała się popularna. Najpierw została doceniona przez załogę Sensi Seeds, a następnie przez pierwszych hodowców, którzy mieli przywilej jej uprawiania.

Jack Herer szybko zyskał międzynarodową sławę, wygrywając liczne Cannabis Cups. Praktycznie od razu dostrzeżono potencjał leczniczy tej odmiany. Jack Herer szybko został uznany w Holandii za odmianę medyczną. Bez zbędnej zwłoki susz z odmiany Jack Herer został uznany za lek i wprowadzony do aptek w Holandii, a następnie w innych krajach pod nazwą Bedrocan.

Kim w ogóle był Jack Herer?

Nie byłoby odmiany tej nazwy, gdyby nie Jack Herer, znany amerykański działacz i przedsiębiorca konopny. Jack Herer urodził się 18.06.1939, a zmarł 15.04.2010. Przez całe swoje dorosłe życie związany był z marihuaną i konopiami. W 1973 roku otworzył headshop, sklep sprzedający akcesoria do palenia. Życie Jacka Herera zostało również udokumentowane w filmie dokumentalnym "The Emperor of Hemp". "Emperorof hemp"

Jack był mocno zaangażowany w "odczarowanie", nie tylko marihuany, ale także konopi przemysłowych. Jack napisał książkę o wielu zastosowaniach konopi i o tym, jak przewyższają one inne materiały. Wielokrotnie podkreślał wyższość konopnego materiału, paliwa i papieru nad ich konwencjonalnymi odpowiednikami.

Opowiadał się również za legalizacją i dekryminalizacją konopi oraz opisywał korzyści, jakie by to przyniosło. Jack Herer, który doznał ataku serca i powikłań, zmarł w 2010 roku. Jego śmierć była druzgocącą stratą dla całej społeczności konopi.

Co było powodem, że ludzie pokochali odmianę Jack Herer?

Ludzie kochają odmianę Jack Herer głównie ze względu na jej wyjątkowe efekty, zarówno lecznicze, jak i rekreacyjne. Ze względu na swoją złożoną genetykę, jest to odmiana marihuany o wysokiej mocy i złożoności. Łączy w sobie efekty szczepów Indica i Sativa z lekką przewagą Sativy. Ma potężny i długotrwały efekt.

Jest również świetna na stres, depresję i ból. Świetnie podnosi na duchu i przynosi radość i szczęście. Jack Herer ma bogaty, owocowy aromat, który jest jednocześnie sosnowy i pieprzowy. Ten wspaniały aromat jest tworzony przez terpinolen i kariofilen, które są głównymi terpenami.

Jack Herer - Uprawa

Chociaż uprawa Jack Herer jest łatwa, jest kilka rzeczy, o których należy pamiętać. Jest to hybryda, która zawiera w przeważającej mierze genetykę Sativy. Oznacza to, że może urosnąć do dużych rozmiarów. Możesz ją kontrolować poprzez topping, breaking i trening LST. Najlepiej nie trzymać jej w fazie wegetatywnej dłużej niż trzy tygodnie, zwłaszcza w małych growboxach.

Do uprawy na zewnątrz potrzebuje klimatu śródziemnomorskiego. W krajach o umiarkowanej temperaturze może być bardzo trudna do pełnego dojrzewania. Nie potrzebuje wiele - Jack Herer produkuje dużą ilość wysokiej jakości kwiatów. Ze względu na duże i ciężkie kwiaty, wymagane jest wsparcie podczas kwitnienia. Kwitnie szybko, zwykle w ciągu 10 tygodni. Jest to dobre dla odmiany głównie Sativy. Odmiana ta jest bardzo odporna na pleśń.

Nasiona marihuany Jack Herer można kupić jako nasiona zwykłe lub feminizowane. Nasiona te są dostępne w wielu bankach nasion, ale Sensi Seeds jest oryginałem.