Jakie są skutki uboczne palenia marihuany? Czy przyjmowanie marihuany w dużych ilościach może zaszkodzić? Jakie są właściwości i zastosowania medycznej marihuany? Na te i inne pytania odpowiemy w tym artykule.

Co robić po paleniu marihuany?

Substancja psychoaktywna THC (tetrahydrokannabinol) może być palona w celu wywołania różnych efektów. Wszystko dzięki temu, że marihuana zawiera psychoaktywny związek organiczny THC (tetrahydrokannabinol).

Należy wspomnieć, że głównymi składnikami konopi są kannabinoidy, związki organiczne takie jak CBD oraz psychoaktywne THC.

Wpływ marihuany na Twój organizm będzie zależał od ilości THC w roślinie marihuany. Będzie ona różna w zależności od tego, jaką odmianę palisz.

Niektóre odmiany konopi mogą mieć wyższy poziom THC niż 20 procent. Psychoaktywne efekty marihuany są często równoważone przez zawartość CBD.

Jakie są zalety palenia marihuany?

Używanie marihuany może prowadzić do różnych efektów. Właściwości uspokajające marihuany mogą sprawić, że po jej wypaleniu poczujemy się senni, zrelaksowani, a nawet euforyczni.

Silniejsze odmiany marihuany mogą zwalić cię z fotela lub kanapy i dać ci silniejszy haj. Niektóre odmiany konopi mogą powodować radość, euforię i śmiech.

Objawy używania marihuany w celach rekreacyjnych nie są ważne. Wiesz, że każda osoba jest wyjątkowa i że efektów działania marihuany nie da się opisać z dokładną aptekarską precyzją.

Skupmy się teraz na negatywnych skutkach palenia marihuany. Liczne badania naukowe wykazały, że długotrwałe palenie marihuany może prowadzić do upośledzenia koncentracji i zaburzeń percepcji.

Może również prowadzić do chorób psychicznych i zwiększać ryzyko rozwoju tych schorzeń. Przewlekłe zapalenie oskrzeli może być spowodowane nadmiernym używaniem marihuany.

Badania wykazały również, że przyszłe zaburzenia pamięci mogą być spowodowane paleniem marihuany wśród młodzieży poniżej 16 roku życia.

Marihuana - właściwości lecznicze

Należy pamiętać, że marihuana ma zarówno właściwości psychoaktywne, jak i lecznicze. Najczęściej medyczna marihuana jest stosowana w leczeniu chorób i pacjentów, którym nie pomaga medycyna konwencjonalna.

Dotyczy to stwardnienia rozsianego czy takich schorzeń jak zespół reumatoidalny i zespół stresu pourazowego. Medyczna marihuana ma również działanie przeciwbólowe.

Medyczna marihuana może być również stosowana w leczeniu chorób serca, astmy i zaburzeń apetytu. Może być również stosowana w leczeniu problemów związanych z nadużywaniem alkoholu.

W wielu częściach globu, marihuana staje się coraz bardziej popularna ze względu na swoje korzyści lecznicze. Wiele krajów zalegalizowało marihuanę do celów medycznych.

Jest ona legalna również w Polsce i dostępna w aptece na receptę od 2017 roku.