Polskie apteki mogą już sprzedawać różne odmiany medycznej marihuany. Są to głównie szczepy bogate w THC. Jednak powoli dołączają do nich odmiany bardziej zrównoważone. Do dyspozycji pacjentów są trzy opcje: indica, sativa lub hybryda. Istnieje wiele profili terpenowych, które można znaleźć w przekroju.

Jakie rodzaje medycznej marihuany są legalne w Polsce?

Nie dziwi fakt, że w Polsce pojawia się coraz więcej nowych odmian. W 2019 roku w Polsce zakupiono w aptece zaledwie 80 kilogramów suszu marihuany. Według prognoz, do 2020 roku liczby te mają wzrosnąć do 250-300 kilogramów.

Oczekuje się, że rynek medycznej marihuany w kraju osiągnie 2 miliardy euro do 2028 roku. Wraz ze zmniejszaniem się stygmatyzacji związanej z marihuaną, rośnie zainteresowanie jej właściwościami leczniczymi. To napędza popyt na medyczną marihuanę.

Przy pierwszym zakupie udało nam się znaleźć tylko jeden rodzaj zioła na receptę. Rynek się poprawia, a pacjenci mają mniej powodów do narzekania. Sprawdźmy, jakie odmiany medycznej marihuany będą dostępne w Polsce do 2022 roku.

Jakie są polskie apteki, które sprzedają medyczną marihuanę?

W Polsce mamy obecnie 7 odmian medycznej marihuany od 3 producentów. Canopy Growth i Aurora są głównymi dostawcami suszu marihuany. Do istniejącego duopolu dołączyła niedawno firma S-Lab.

Medyczna marihuana z THC czy CBD?

Większość medycznej marihuany dostępnej w Polsce ma wysoką zawartość THC. Jeśli chcesz zostać pacjentem i masz wysoką tolerancję na THC, istnieją zrównoważone hybrydy, które zawierają równe lub prawie równe ilości THC i CBD.

Czy polska marihuana medyczna to Indica czy Sativa?

Istnieją trzy opcje: Indica, Sativa i hybrydy.

Wszystkie te szczepy są hybrydami, jeśli ktoś ma być do bólu dokładny. Jednak niektóre są wyraźnie zdominowane przez jedną genetykę (np. 80-90%).

Odmiany medycznej marihuany w Polsce

  • Lemon Skunk (Red No. 2)
  • Ghost Train Haze (Aurora 22/1)
  • LA Confidential (Aurora 20/1)
  • Bakerstreet (Canopy Growth 20/1)
  • Pink Kush (S-Labs 18/1)
  • Penelope (Canopy Growth).
  • Equiposa (Aurora)

Czy medyczna marihuana podlega refundacji?

Niestety nie. Nie słyszeliśmy o takich ruchach w najbliższym czasie, ale warto wywierać presję społeczną w tym temacie.

Albo pozwolić pacjentom na uprawę roślin. Obie opcje powinny być rozważane w idealnym świecie. Ale od czegoś trzeba zacząć.

Czy te odmiany marihuany mogą być wykorzystane do produkcji innych produktów?

Tak. Jednak może to zrobić tylko farmaceuta w dyspensarium z odpowiednim zapleczem. Inne opcje obejmują współpracę z licencjonowanymi przetwórcami ekstraktów, którzy posiadają odpowiednią technologię.

Pacjenci, którzy robią masło konopne z suszonych kwiatów marihuany i dodają je do żywności, są winni nielegalnego przetwarzania.

Jaka jest jakość polskiej marihuany medycznej?

Naszym zdaniem 7 na 10 to trafiona ocena. Udało nam się znaleźć susz dobrze dojrzały, o odpowiedniej wilgotności i odpowiednio rozwiniętym aromacie. Mieliśmy jednak również wątpliwą przyjemność zakupu partii marihuany, której jakość domagała się zemsty (przesuszone topy z produkcji).

Z doświadczenia wiemy, że najlepsze topy powstają na początku partii. Jednak po wprowadzeniu automatyzacji procesu stają się gorsze aż do samego końca.

Niewątpliwą zaletą medycznej marihuany w Polsce jest brak pestycydów, ciężkich metali, pleśni i innych niepożądanych dodatków, które znajdują się w zanieczyszczonym suszu marihuany z czarnego rynku.

Jak wygląda proces uzyskania medycznej marihuany (gdzie mogę znaleźć lekarza)?

Zarejestrowanie się w klinice marihuany jest najprostszym sposobem na uzyskanie recepty na medyczną marihuanę.

Kliniki marihuany składają się z lekarzy, którzy specjalizują się w terapii medyczną marihuaną. Mogą oni dopasować szczep do potrzeb i preferencji pacjenta, określić bezpieczną dawkę, udzielić wskazówek na temat możliwych interakcji i zapewnić pacjentowi komfort.