Jeśli spędziłeś lata, płacąc wysokie ceny za zakup marihuany, nic nie przebije uczucia udanej uprawy własnych nasion konopi i zbioru własnych plonów. Hodowcy indoor będą musieli kupić i zbudować własne pomieszczenie do uprawy z dedykowanym oświetleniem. Jednak koszty te zazwyczaj zwracają się już po pierwszej uprawie. Osoby, które są nowicjuszami w uprawie konopi, często chcą zacząć od najłatwiejszych w uprawie nasion, niemniej jednak uprawa własnej marihuany jest znacznie łatwiejsza, niż większość ludzi sobie wyobraża. W dzisiejszym artykule wyjaśnimy, jakie nasiona marihuany są polecane w warunkach domowych, ile rosną nasiona marihuany, oraz czym charakteryzują się poszczególne odmiany. 

Jakie są najlepsze nasiona marihuany do uprawy wewnątrz i na zewnątrz?

Wybór nasion konopi do uprawy w domu będzie w dużej mierze zależeć od tego, czy chcesz uprawiać je w pomieszczeniach, czy na zewnątrz. Niezależnie od tego, czy chcesz wiedzieć, jakie nasiona marihuany na pierwszy raz są polecane do uprawy w pomieszczeniu, czy też na zewnątrz, wybór jest doskonały. Wielu mniej doświadczonych hodowców uważa, że nasiona automatycznie kwitnące są mało wymagające i łatwe w uprawie, idealne dla mniej doświadczonych hodowców domowych. Rosną od nasion do zbiorów przy 20 godzinach dziennego oświetlenia w pomieszczeniu. 

Odmiany automatycznie kwitnące łatwo rosną również na zewnątrz; często osiągają wysokość około (lub mniej niż) jednego metra. Ile rosną nasiona marihuany automatycznie kwitnące? W uprawie indoor nasiona te potrzebują około 75 dni od siewu do zbiorów. W uprawie outdoor (przy niższych temperaturach i mniejszej liczbie godzin dziennego światła), szczepy automatycznie kwitnące potrzebują ponad 100 dni od wysiewu do zbiorów. Poziomy THC/jakość najlepszych odmian automatycznie kwitnących są tak dobre, jak w przypadku fotoperiodycznych odmian feminizowanych, które także. Tak więc nie tylko są one najłatwiejsze w uprawie w warunkach domowych, ale także zapewniają niesamowicie wysokiej jakości zbiory w zaledwie 10-11 tygodni. Poniżej znajduje się lista przedstawiająca polecane automatycznie kwitnące nasiona, oraz nasiona feminizowane fotoperiodyczne, które świetnie sprawdzają się w domowych uprawach wewnątrz. Dowiesz się także, jaka jest najszybsza odmiana marihuany.

Jakie nasiona marihuany na pierwszy raz automatycznie kwitnące?

Auto Mazar: legendarna oryginalna genetyka Mazar

Nasiona Auto Mazar od wielu lat znajdują się na szczycie najlepiej sprzedającej się odmian automatycznie kwitnących. Dziedzictwo genetyczne Afghani i Skunk zapewnia bardzo silne zbiory jędrnych pąków o naprawdę pysznym smaku i bogatym profilu terpenowym.

Nasiona Auto Mazar łatwo rosną w pomieszczeniach i w każdym systemie uprawy. Są wystarczająco odporne i wytrzymałe, aby zapewnić najwyższej jakości zbiory, w domowych warunkach. Odmiana Auto Mazar jest również popularna wśród hodowców plenerowych, ponieważ roślina potrzebuje tylko 100 dni w letnich warunkach, aby zakwitnąć i dobrze rośnie nawet na północy Europy.

Auto Power Plant: wysokie, szybkie, łatwe i niezawodne plony z wysokim poziomem THC

Odmiana ta dobrze rośnie w szerokim zakresie warunków uprawy i podłoży. Ile rosną nasiona marihuany tej odmiany? W uprawie wewnętrznej od kiełkowania do zbiorów mija 10-11 tygodni. Plony są bardzo obfite, nawet początkujący hodowcy indoor mogą spodziewać się zbiorów na poziomie 50 g lub więcej z roślin uprawianych w glebie w podstawowych warunkach. Doświadczeni hodowcy z hydroponicznymi systemami uprawy mogą spodziewać się kilkuset gramów (lub więcej) z rośliny. Jędrne pąki pokryte są błyszczącą warstwą włosków i mają cudownie owocowy i pikantny aromat.

Nasiona marihuany

Odmiany do uprawy wewnątrz - nasiona feminizowane fotoperiodyczne

Wielu hodowców starej szkoły lubi uprawiać konopie z tradycyjnych feminizowanych nasion fotoperiodycznych w wewnątrz. Zazwyczaj są one uprawiane przez kilka tygodni w warunkach wegetatywnych, np. około 18 godzin dziennego światła, a następnie przechodzą w fazę kwitnienia, gdy dzienna liczba godzin światła zostaje zmniejszona do 12. Często okres kwitnienia w pomieszczeniach wynosi około 9 tygodni przed zbiorami.

Euforia: najwyższej jakości, łatwe w uprawie domowej feminizowane nasiona Skunk

Jakie nasiona marihuany na pierwszy raz? Obfite kwiaty i obfite plony sprawiają, że Euforia to jedna z najlepszych odmian Sativa do uprawy w pomieszczeniach przez hodowców na wszystkich poziomach doświadczenia. Mniej doświadczeni hodowcy będą zaskoczeni łatwością uprawy tak wysokowydajnej odmiany przy tak niewielkim wysiłku. Ma silny relaksujący wpływ zarówno na umysł, jak i ciało, a także silny aromat. Jest to nie tylko jedna z najłatwiejszych odmian do uprawy w pomieszczeniach, ale także jej pąki są bardzo piękne i pachną jak prawdziwa marihuana. 

Think Fast: dla hodowców indoor, którzy szukają szybko kwitnących nasion

Jeśli szukasz jednej z najłatwiejszych odmian do uprawy indoor o szybkim czasie kwitnienia, zdecydowanie polecamy nasiona marihuany do uprawy Think Fast. Jest to odmiana na bazie Sativy, która ma tendencję do produkcji ciężkich roślin o dużych, mocnych łodygach. Jest członkiem kolekcji Classic Seeds. Think Fast powstała w wyniku skrzyżowania automatycznie kwitnącej odmiany Think Different ze specjalnie wyselekcjonowaną odmianą klasycznej feminizowanej odmiany Power Plant od Dutch Passion. Think Fast nie jest odmianą automatycznie kwitnącą, ale posiada automatycznie kwitnące geny recesywne.

Zespół genetyków Dutch Passion odkrył, że te rośliny, które nie są automatycznie kwitnące, ale posiadają recesywny gen automatycznie kwitnący, kwitną znacznie szybciej niż ich feminizowane rośliny macierzyste. Sprawia to, że jest to doskonały wybór dla domowych hodowców poszukujących szybkiego cyklu uprawy indoor. Jeśli zastanawiasz się, jaka jest najszybsza odmiana marihuany, to jest nią feminizowana odmiana Auto Speed Bud, gotowa do zebrania nawet w 50 dni!

Frisian Dew: wytrzymała i łatwa w uprawie zewnętrznej feminizowana odmiana konopi

Jeśli sezon wegetacyjny pozwala na uprawę feminizowanych nasion fotoperiodycznych na zewnątrz, gorąco polecamy Frisian Dew. Frisian Dew od wielu lat jest jedną z najlepiej sprzedających się odmian do uprawy plenerowej. W Polsce jest zwykle gotowa do zbiorów na początku października. Frisian Dew jest odmianą łatwą w uprawie, ponieważ wymaga niewielkiej pielęgnacji. Wystarczy znaleźć słoneczne miejsce, z dobrej jakości wilgotną glebą i pozwolić naturze wykonać swoją pracę. Jest to szybko rosnąca roślina o silnych gałęziach. Niektóre rośliny, mają piękne różowo-fioletowe odcienie. 

Nasiona marihuany do uprawy Frisian Dew dobrze rosną na zewnątrz, ale dzięki dodatkowej ochronie np. w szklarni są lepiej chronione przed agresywnymi warunkami pogodowymi i mogą produkować wyjątkowe rośliny o wysokości od 3 do 4 m i takiej samej szerokości. W optymalnych warunkach z jednej rośliny można uzyskać kilka kilogramów suszonych pąków.